Sağlık Turizmi

Türkiyede Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi Hakkında Bilgi Almak İçin Burayı Tıklayın.
Sağlık turizminin temel sebepleri:
1. Ülkesinde yüksek teknolojili sağlık hizmetleri ve profesyonel insan kaynaklarının azlığı veya yokluğu,
2. Tedaviyle birlikte tatil yapma arzusu,
3. Sağılık hizmetlerinin kendi ülkelerinde pahalı olması,
4. Çok daha kaliteli sağlık hizmeti almak istenmesi,
5. Kendi ülkesinde herhangi bir sebepten dolayı ameliyatının bilinmesini ,istenmemesi (Estetik Cerrahisi, İnfertilite tedavisi vb.)
6. Ülkesinde iklim ve coğrafi olarak tatil için kısıtlı imkan olduğu durumlarda yapılan turizm hareketliliği (ormanlık, yaylalar, tarihi ve kültürel zenginliği olan ülkelere gidiş),çoğunlukla termal tesisin veTermal Turizm imkanlarının çok olduğu bir ülkede tatil yapma talebi.
7. Kronik hastaların, yaşlıların ve engellilerin başka ortamlara gitme ve tedavi olma isteklerinin oluşması,
8. Uyuşturucu ve farklı bağımlılıkları olan kişilerin farklı veya daha uygun ortamlarda olma istekleri,
9. Kişinin hayata tutunma ve yaşam isteği.

Türkiye

Türkiye iki kıtaya uzanan, 4 mevsimin yaşandığı doğal bir cennettir. Türkiye’de kaldığınız süre boyunca sanat, tarih, arkeoloji ve doğanın keyfini çıkarabilir, hayata dair yaşanması gereken mutluluğu hissedebilirsiniz. Kristal berraklıkla parlayan denizlerinde spor etkinlikleriyle yorgunluğunuzu, Ay ışığı yakamozlarında mental huzurla dinlenebilirsiniz.

Antalya,

Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan turizm cenneti bir ilimizdir. Antalya, dünyada ender yaşanan tüm iklim turizmine hitap eden bir şehirdir. Kışın Toroslar ’da kış turizmi (Saklıkent ve Isparta Davraz Kayak Merkezi) yapılırken, şehir merkezinde denize girilebilmektedir.

Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri olan Antalya, güneşi, denizi, tarihi ve ören yerleri, doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş Kaleiçi, görülmeye değer koyları ve zenginlikleri ile Türkiye’nin en önemli modern turizm merkezlerinden biridir.

Sağlık Turizmi