Mehmet Kerim CEYRAN

Mehmet Kerim Ceyran
Mehmet Kerim CEYRAN
Diş Hekimi

Hakkında

1993 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen M. Kerim Ceyran, ilköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra 2012 yılında Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimine başladı.2017 yılında Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk mezunlarından biri olarak mezun oldu. Aynı yıl içinde Papatya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde hizmet vermeye başlayan Ceyran, ilk etapta endodontik tedavilerde kullanılan Revo-S, Pro–Taper, Next One ve Next One Gold rotary sistemlerinin, Straumann implantı uygulamalı eğitimlerini ve sertifikalarını aldı. 2019 yılı içerisinde ilk olarak Rotterdam’da Camlog İmplant eğitimi almıştır. Takip eden süreçte “Nobel Biocare İmplantların Estetik Bölgede Planlaması ve Uygulanması” eğitimi ile birlikte “İmplant Cerrahisinde Karşılaşılan Komplikasyonlar ve Çözümleri” eğitimini almıştır. Adeziv sistemlerle gülüş tasarımı üzerine çalışmalarıyla birlikte “Ön Bölgedeki Kırık Dişlerde Estetik Dolgular” ve Diş Arası Boşlukların Estetik Dolguyla Düzenlenmesi” konularında uygulamalı eğitimlerde yer almıştır. Diş Hekimi Mehmet Kerim Ceyran halen Papatya Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri’nde hizmet vermektedir.


Eğitim

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2012-2017

Şube

Diş Hekimi Mehmet Kerim Ceyran ‘dan Makale

Diş Taşı Nedir, Nasıl Oluşur,Nasıl önlenebilir,tedavisi nasıl yapılır? 

Ağızdaki diş eti hastalıklarının en önemli nedeni olan diş taşının sebebi ağızdaki bakteriyel diş plağı denilen yapışkan bir tabakadır. Günde iki kez diş fırçalama ile bu tabakanın dişler üzerinden uzaklaştırılmasını sağlayabiliriz ancak etkin bir temizlik yapılmadığı sürece tükürüğün de etkisiyle sert, pürüzlü, diş yüzeyine yapışan bir maddeye dönüşür. Buna diş taşı denir. Diş etleri üzerinde ve dişler arasında oluşur.Bu birikintiye mikrobiyal dental plak adı verilir. Bu plak ağız ortamından uzaklaştırılamazsa diş taşına dönüşür ve bu da diş eti hastalıklarına sebep olur. Diş etinde şişlik,kanama,kızarıklık şeklinde belirtiler gösterir. 

Diş taşı oluştuğu zaman artık diş fırçalamayla ağız ortamından uzaklaştırmak  imkansız hale gelir.Hafif kızarık olan, ödemli ve dokunulduğunda kanayan diş eti, diş eti hastalığının habercisidir. Bu noktada diş hekimine başvurulması gerekir. Ultrasonik cihazlarla veya periodontal aletler kullanılarak diş hekimi tarafından diş taşı ağızdan uzaklaştırılır ve diş yüzeyi temizlenmiş olur. Böylece diş eti enflamasyonuna  neden olacak etkenler ortadan kaldırılmış olur. Daha sonra kişi, düzgün ağız bakımı yaparak ağız hijyenini sağlamalıdır. Böylece diş taşından ve diş eti enflamasyonundan korunabilir. 

Diş Hekimi Mehmet Kerim Ceyran Google’da Ara